Hoppa till sidans innehåll

Startlista hoppKM & P&J 25/11

23 NOV 2018 15:05
Här kommer startlista inför söndagens klubbmästerskap i hoppning samt pay och jump!
  • Skapad: 23 NOV 2018 15:05

Startlista Klubbmästerskap i hoppning & pay and jump 25/11

Samling 14.00 för att bygga samt gå banan, första start i lilla KM är kl 14.30. Notera att vi har fasta hålltider som vi försöker följa. Se till att hästarna är framskrittade utomhus före start. Betalning sker före start uppe i cafeterian, 150kr/start, gärna swish på nummer 123 499 3937. Det kommer vara en liten paus innan P&J så möjlighet att gå banan då finns. Vi ber er parkera transporterna tight då vi har många starter. Alla som deltar i P&J kan köpa rosett uppe i cafeterian efter sin ritt till en kostnad av 50kr.

Varmt Välkomna!

Lilla KM 30cm Första start 14.30

  1. Smilla Persson – Al Capone
  2. Liam Tollin – Bullen
  3. Lovisa Ivarsson – Lucky
  4. Helga Jason – Bruno
  5. Ebba Hägg – Lillan
  6. Amanda Turri – Pola
  7. Ellinor Nilsson – Sigge
  8. Otilia Lindh – Al Capone
  9. Natalie Nilsson – Bullen
  10. Lina Kutschke – Lucky
  11. TulaMaja Karlsson Stolt – Sigge

 

Stora KM Lektionsponny

50cm Första start 15.00

  1. Alicia Wikberg – Pola
  2. Alice Sjöström – Alice
  3. Emmy Winlöf – Klas
  4. Maja Persson - Sigge
  5. Ester Sundman – Bullen
  6. Ellen Jonsson – Lillan
  7. Lisa Gustafsson – Pola
  8. Saga Nilsson – Alice
  9. Vilda Lindh – Klas

 

60cm

  1. Elin Hamrin – Andy
  2. Elin Ericsson – Fabio
  3. Mayya Balado - Julia
  4. Tea-Linnea Karlsson – Andy

 

Stora KM Lektionshäst

70cm Första start 15.40

  1. Kristin Norberg – Zidane
  2. Irmelie Danielsson – Gaby
  3. Ida Nilsson – Favorit Ed
  4. Kattis Lodén – Fiona
  5. Lina Eriksson – Zidane
  6. Emma Storm – Gaby
  7. Klara Sölveskog – Fiona
  8. Louise Wikström – Favorit Ed
  9. Johan Ljusberg - Zidane
  10. Thea Flanck - Gaby

 

Stora KM Privatponny/Häst

40cm Första start 16.10

  1. Lillie Wallman – Legs

 

80cm

  1. Mina Persson – Justyna

 

90cm

  1. Alwa Larsson – Drewy
  2. Emmy Magnusson – Lucy
  3. Ella Andersson – Lilly

 

1m

  1. Vera Snell – Allan
  2. Maja Norberg – Favorit
  3. Emma Johansson – Kalle
  4. Alwa Larsson – Holly
  5. Jennie Häggkvist - Leta

 

Startlista Pay and jump

Grupp 1 kl 17.00

  1. Siiri Staffare – June 20cm
  2. Siiri Staffare – Tarzan 20cm
  3. Thyra Lindh – Nella 30cm
  4. Thyra Lindh – Nella 40cm
  5. Ewa Dahlberg – Lucan Louise 40cm
  6. Linnea Sund - One Spirit 50cm
  7. Engla Sund - Trindod Reflection 50 cm
  8. Alma Eriksson - Ellie 50 cm
  9. Katarina Hedström – Safir från kronogård 50cm

 

Grupp 2 kl 17.40

  1. Alma Eriksson – Angel 50cm
  2. Ester Östberg – Spoi 50cm
  3. Emma Eriksson – Bella 60cm
  4. Elsa Berlin – Embla 60cm
  5. Ester Östberg – Spoi 60cm
  6. Alwa Tilemo - Kylie 60 cm
  7. Vilma Hedlund – Osir is 70cm
  8. Meja Brandelius - Domingo 70 cm
  9. Elin Ekstedt – Lensky 70cm
  10. Wilma Almström – Quick step 80cm
  11. Ida Persson – Leonie 80cm

 

Grupp 3 kl 18.20

  1. Julia Pahlbäck - Dora 80cm
  2. Vilma Hedlund – Mys Hobbe 80cm
  3. Nelly Larsson – Grantstown Twinkle Toes 90cm
  4. Julia Pahlbäck – Dora 90cm
  5. Line Skoglund – A friend like you 90cm
  6. Ida Steggo – Something Special 90 cm
  7. Nelly Larsson – Grantstown Twinkle 90cm
  8. Mikaela Andersson Näsman – Miss Cumbia 90cm
  9. Hanna Persson – Leonie 1m
  10. Wilma Almström – Patch 1m
  11. Mikaela Andersson Näsman – Miss Cumbia 1m
Skribent: Linnea Brandt
Epost: Adressen Gömd

Spela Bingo och stöd Idrotten!

 

 


 

gilla_oss_pa_fb

logga_alone_500x172

Stöd Tunalids RK och handla från kända nätbutiker HÄR

VÅRA SPONSORER:
Sundbergs Bilplåt & Lack

Hälsingebygg

ABKH_logo_rgb
Hogges

 

     Halsinglands_Sparbank_

sunfab

AndritzLogo
Logo_Industrigolv_Hudiksvall
Iggesund_Logo_CMYK
house_of_martens
XYZtrading_logo_C-RGB

Tuna Björka

 


 

Org.nr: 887500-7612
Bankgiro: 419-5889

 Swish 1234993937


Postadress:
Tunalids RK - Ridsport
Tunaborgsvägen 26
82434 Hudiksvall

Kontakt:
Tel: 0702588070
E-post: This is a mailto link

Se all info